Wczytuję dane...

Primer - niezbędny preparat do stylizacji paznokcia

Wybrać primer kwasowy czy bezkwasowy?

Primer do paznokci czyli środek który ma za zadanie zwiększyć przyczepność lakieru, akrylu czy masy żelowej. Jest to kluczowy produkt jeśli chcemy mieć trwałą stylizację. Dobry primer powinien usunąć tłustą warstwę i zanieczyszczenia z naturalnej płytki paznokcia wyrównując jej PH. Primer stosuje się przed nałożeniem bazy. Nie utwardza się go w lampie.

Primery dzielimy na kwasowe i bezkwasowe.

Primer bezkwasowy najbardziej uniwersalny produkt ponieważ może być stosowany do każdej metody gdzie nie ma problematycznej płytki paznokcia. Delikatniejszy dla płytki paznokcia gdyż nie posiada kwasu w składzie jak sama nazwa wskazuje. Działa na zasadzie obustronnej taśmy klejącej.  Głównym składnikiem primerów bezkwasowych jest octan etylu. 

Polecane primer'y bezkwasowe:

Kabos acid free primer polecany dla najbardziej wrażliwych klientek  

Kiedy primer kwasowy?

Primer kwasowy stosujemy gdy mamy do czynienia z problematyczną płytką paznokcia wtedy gdy nasza stylizacja nie trzyma się jak powinna odpryskuje bądź zapowietrza. Primer kwasowy powinien rozwiązać te problemy. Jego siła polega na tym, że rozpuszcza pozostałe moduły tłuszczu na płytce, tak aby produkt mógł wtopić się i skleić z paznokciem.Fakt iż zawiera kwas metakrylowy czyni go znacznie mocniejszym preparatem niż primer bezkwasowy. Posiada intensywny zapach, dlatego nie jest polecany osobom bardzo wrażliwym. Natomiast sprawdzi się świetnie w przypadku przetłuszczającej się płytki paznokcia (zazwyczaj posiadają je osoby nadmiernie pocące się lub mające przetłuszczającą się skórę).

Polecane Primery kwasowe:

1. ACID Primer SALON Victoria Vynn duża pojemność 15ml szczególnie polecana do częstego stosowania zarówno do stylizacji żelowej i hybrydowej.   

2. Palu ACID PRIMER  mnniejsza pojemność sprawdza się do użytku domowego.  

Kilka przydatnych wskazówek:

·   Wybierz odpowiedni dla siebie Primer według typu płytki paznokcia a nie typu manicure. Istnieje przekonanie, że w metodzie akrylowej powinno się używać tylko primera z alkoholem, a to nie do końca prawda, bo przy normalnej płytce paznokcia akryl powinien się trzymać tak samo dobrze po użyciu primera bezalkoholowego.  

·   Przy uzupełnianiu akrylu czy żelu primer należy nałożyć tylko na naturalną płytkę paznokcia. 

·   Należy pamiętać żeby dokładnie zakręcać buteleczkę, ponieważ primer wyparowuje i traci swoje właściwości.

Primer i bonder – różnice:

Główna różnica polega na tym, że bonder wykorzystuje składniki aktywowane światłem UV, aby związać się z naturalną keratyną w paznokciu. Działa jako podkład i baza żelowa. Niewielką ilość produktu nakłada się po polerowaniu naturalnego paznokcia i produkt musi wyschnąć w lampie UV przez ok 1 min. Tak, jak zostało wspomniane powyżej po użyciu primera nie używamy lampy.

Tutaj znajdziesz dostępne u nas primery TUTAJ

Jeśli chcesz być na bieżąco z nowinkami oraz promocjami na HappyMani zapraszamy do śledzenia nas na Facebook -  https://www.facebook.com/HappyManiPL/

 

 jaki primer wybrać? kwasowy czy bezkwasowy?