Primer - niezbędny preparat do stylizacji paznokcia

Primer – jaki primer wybrać? Kwasowy czy bezkwasowy? 

 

Primer czyli środek który ma za zadanie zwiększyć przyczepność lakieru, akrylu czy masy żelowej. Jest to kluczowy produkt jeśli chcemy mieć trwałą stylizację. 

Dobry primer powinien usunąć tłustą wartswę i zanieczyszczenia z naturalnej płytki paznokcia wyrównując jej PH.  Primer stosuje się przed nałozeniem bazy. Nie utwardza się go w lampie.

 

Primery dzielimy na kwasowe i bezkwasowe

Primer bezkwasowy najbardziej uniwersalny produkt ponieważ może być stosowany do każdej metody gdzie nie ma problematycznej płytki paznokcia. Delikatniejszy dla płytki paznokcia gdyż nie posiada kwasu w składzie jak sama nazwa wskazuje. Głównym składnikiem primerów bezkwasowych jest octan etylu. 

Polecane primer bezkwasowe:

1.Nr 1 na rynku Pro Bond HARMONY duża poj.15ml linia dedykowana do profesjonalnych salonów kosmetycznych. 

2.Entity BOND duża poj. 15ml polecany dla najbardziej wrażliwych klientek  

 

Primer kwasowy stosujemy gdy mamy do czynienia z problematyczną płytką paznokcia wtedy gdy nasza stylizacja nie trzyma się się jak powinna odpryskuje bądź zapowietrza.

Primer kwasowy powinnien rozwiązać te problemy. Fakt iż zawiera kwas metakrylowy czyni go  znacznie mocniejszym preparatem niż primer bezkwasowy, Posiada intensywny zapach, dlatego nie jest polecany osobom bardzo wrażliwym.

Polecane Primery kwasowe:

1. ACID Primer SALON Victoria Vynn duża pojemność 15ml szczególnie polecana do częstego stosowania zarówno do stylizacji żelowej i hybrydowej.   

2. Primer EF Exclusive 7ml  mniejsza pojemność sprawdza się do użytku domowego.  

 jaki primer wybrać? kwasowy czy bezkwasowy?