Wczytuję dane...

Regeneracja paznokci...

Jak zregenerować zniszczone paznokcie?

Po pierwsze powstrzymaj się od piłowania płytki – paznokieć jest już cienki, a dodatkowe ścieranie mogłoby go dodatkowo osłabić.

Po drugie stosuj odżywcze kąpiele z olejkami, pomogą ci zadbać o skórki, na które źle działa aceton oraz lampy UV. Do miseczki z ciepłą wodą dodaj kilka kropelek oliwy z oliwek albo olej macademia i w tak przygotowanej miksturze mocz dłonie 15 minut.

Po trzecie stosuj odżywki do paznokci z naturalnymi olejkami. Pamiętaj, że odżywka powinna skupić się na poprawie grubości paznokci, nie ich długości. Możliwie najdłużej zachowaj krótkie paznokcie, bo tylko mocne są w stanie urosnąć i zachować swoją długość bez łamania. Rekomendujemy odżywki na bazie keratyny - MORGAN TAYLOR ELIXIR - Hit sprzedaży w USA!!!. Drugim bardzo istotnym minerałem dla paznokcia jest krzem i tu mamy 2 propozycje; Odzywka Cuccio Forte albo odżywke Victoria Vynn. Różnią się ceną ale też należy zwrócić uwagę na pojemność odżywek Cuccio to 15ml a Victoria Vynn to 9ml. 

Po czwarte regeneruj od wewnątrz – wapń, krzem,witamina A i E i biotyna bedą kluczowe w regeneracji paznokcia. Organizm będzie potrzebował czasu, by przywrócić tkankom utraconą gęstość i siłę. Stąd pij herbatke ze skrzypem, czy stosuj oliwe z oliwek na sałatki :-)

Dodatkowo, jeżeli możesz, to zostaw paznokcie wolne od lakieru chociażby w weekendy, a jeśli już zdecydujesz się na manicure hybrydowy, postaw na bazę hybrydową Gelish z witaminami.

Trzymamy kciuki!!! :-)

jak mieć silne, zdrowe paznokcie