Wczytuję dane...

Lakier hybrydowy a alergie

Każda z nas na pewno nie raz zastanawiała się czy lakiery, po które sięgamy są nie tylko trwałe, ale i bezpieczne dla zdrowia. Czy da się zapobiec alergii i nadal cieszyć się pięknymi paznokciami? 

Szczególnie lakiery do robienia hybrydy zawierają specjalne związki chemiczne, które pełnią ważne role takie jak na przykład utwardzanie manicure czy  trwałość koloru. Równocześnie te same substancje mogą być bardzo szkodliwe. Potrafią wywołać bóle głowy, swędzenie skóry czy wysypkę. Czym się więc kierować przy wyborze najlepszego dla nas preparatu? 

Radzimy wystrzegać się lakierów mających w swoim składzie jednocześnie trzy toksyczne składniki: 

formaldehyd, ftalan dibutylu (DBP) i toluen.

Formaldehyd - inaczej zwany aldehydem mrówkowym, odpowiedzialny jest za utwardzanie paznokcia, jego wzrost i wzmocnienie. Ma on jednak drażniący wpływ na układ oddechowy. 

Ftalan dibutylu (DBP) zwiększa elastyczność lakieru, ale jego opary są szkodliwe dla zdrowia. 

Toluen pozwala na równomierne rozprowadzenie produktu, ale jest to substancja toksyczna dla układu oddechowego i nerwowego. Kobiety w ciąży nie powinny mieć z nią w ogóle kontaktu, bo może źle wpływać na rozwój płodu. 

Do innych szkodliwych składników zawartych w lakierach do paznokci zalicza się: żywicę formaldehydowąkamforęksylenTPHP (fosforan trifenylu) czy nitrocelulozę.

Czytajmy więc składy chemiczne i upewnijmy się, że preparaty pochodzą ze sprawdzonych źródeł (zaufany sklep, kraj pochodzenia produktu). Pamiętajmy, że piękną i trwałą stylizację paznokci uzyskamy tylko dzięki najwyższej jakości produktom zaufanych marek. Obecnie wielu producentów proponuje trwałe lakiery z dobrymi składnikami. Taką marka między innymi są lakiery hybrydowe Cuccio. Lakier hybrydowy Cuccio to dobra alternatywa dla Pań które mają problemy alergiami na hybrydy. Lakier Cuccio jest bez formaldehydu, DBP czy Toluenu. Dzięki temu masz szanse uniknąć uczulenia na hybrydę. 

Aby minimalizować uczulenia na lakier hybrydowy warto robić manicure w pomieszczeniu z dobrą wentylacją lub przy otwartym oknie a nawet jak mamy możliwość – na powietrzu. Pozwoli nam to uchronić się przed złym samopoczuciem i podrażnieniami. Należy również od czasu do czasu robić przerwy między jedną a drugą hybrydą co pozwoli płytce paznokcia w pełni się zregenerować. Mając na uwadze powyższe zalecenia unikniemy niepotrzebnych alergii a będziemy mogły nadal cieszyć się kolorowymi stylizacjami, a więc nie taki diabeł straszny jak go malują! 

Jeśli chcesz być na bieżąco z nowinkami oraz promocjami na HappyMani zapraszamy do śledzenia nas na Facebook -  https://www.facebook.com/HappyManiPL/