Wczytuję dane...

Jaką odżywkę wybrać aby zregenerować płytkę paznokcia?

Zdrowe, silne paznokcie to wypadkowa odpowiedniej diety oraz codziennej prawidłowej pielęgnacji. Warto pamiętać, że kiedy nie dostarczamy organizmowi odpowiedniej ilości witamin i składników mineralnych, nasze paznokcie stają się łamliwe, z tendencja do rozdwajania. Dlatego tak istotna jest urozmaicona dieta bogata w minerały i witaminy. Kluczowe dla wzrostu i kondycji paznokci są żelazo, cynk, siarka, magnez i krzem. Do rozwoju nasze paznokcie potrzebują też witamin z grupy B, oraz A i C.

W obecnych czasach warzywa i owoce nie są tak bogate w minerały i witaminy ze względu na wyjałowioną ziemię, dlatego też tak popularna jest suplementacja. Jednakże jeśli zależy Ci, aby odpowiednie składniki odżywcze dotarły do paznokci, najlepiej stosować odżywcze oliwki i odżywki na bazie minerałów. Pamiętać należy, że taka kuracja powinna trwać minimum 60 dni, aby przyniosła pierwsze rezultaty. W HappyMani dostępna jest szeroka gama produktów dla regeneracji i odbudowy paznokcia.

Hitem jest manicure japoński – dostarczający oprócz keratyny – krzemionkę oraz witaminy A,E i B5. Manicure ten wykonujemy raz w tygodniu wcierając pasty bogate w te składniki aktywne. Jest to bardzo skuteczna kuracja jednakże dosyć czasochłonna.

Jaka odżywka do paznokci?

Skutecznymi preparatami bogatymi w krzemionkę są Cuccio Naturale – odżywka 15ml oraz odżywka Victoria Vynn 9ml. Oba preparaty zawierają krzem, który jest niezbędny do regeneracji paznokcia. Pierwsze objawy niedoboru krzemu widoczne są właśnie na skórze, włosach i paznokciach. Zauważalne jest przesuszenie naskórka, włosy stają się cieńsze, słabsze i zaczynają wypadać. Z kolei paznokcie rozdwajają się i stają się łamliwe. Jest to niedoceniany pierwiastek, kluczowy dla budowy tkanek miękkich.

Kolejnym ważnym budulcowo pierwiastkiem jest wapń – który dostarczamy głównie z pożywieniem, jednak jeśli mamy niedobory witaminy D, nie jest on dobrze wchłaniany. Dlatego pomimo suplementacji wapnia i dużej ilości nabiału w diecie możemy mieć jego braki w kościach czy paznokciach. Stąd też rekomendowane są odżywki z wapnem, które bezpośrednio kładziemy na paznokieć takie jak Cuccio odżywka z wapnem 13ml.

Obecnie coraz większa popularność zdobywają preparaty z keratyną, zarówno do włosów jak i paznokci. Keratyna to główny budulec paznokcia. Jeśli chcemy zregfenerować i odżywić skórę, włosy bądź paznokcie, powinnyśmy dostarczyć ich własne białka – kolagen, elastynę i przede wszystkim właśnie keratynę. Warto wówczas sięgnąć po produkty takie jak odżywka Morgan Taylor 15ml.