Wczytuję dane...

Manicure tytanowego zamiast hybrydy - dlaczego zdobywa on coraz większa popularność

javascript:mctmp(0);Tytanowy manicure to nie tylko sposób na trwałą stylizację paznokci, ale także na ich wzmocnienie od zewnątrz. Pudry do manicure tytanowego takie jak Color Club, Gelish czy Cuccio są bowiem źródłem wielu witamin, czy wapnia, które odżywiają oraz wzmacniają płytkę paznokcia, stąd też manicure tytanowy zyskuje coraz większą rzeszę zwolenników.

Tytanowy manicure posiada niewątpliwe zalety:

  • nie wymaga posiadania lampy UV ani LED. Nie ma polimeryzacji lakieru czyli utwardzania poprzez światło, stąd manicure jest bezpieczniejszy dla zdrowia,

  • szybkość nakładania – cały proces zajmuje do 45 minut,

  • niezwykle trwały, nie bez powodu – jest nazywany akrylem sypanym,

  • wzmacnia płytkę paznokcia w naturalny sposób, gdyż większość pudrów zawiera składniki odżywcze jak wapń i witaminy,

  • bezzapachowy, dzięki czemu nie podrażnia,

  • można wykonać go samodzielnie,

Coraz więcej pań wybiera manicure tytanowy, korzystny szczególnie u tych, u których wystąpiły reakcje alergiczne na hybrydę.

Wykonanie tytanowych paznokci jest dosyć proste i odbywa się w kilku krokach.

Jak wykonać manicure tytanowy?

Do wykonania manicure tytanowego bedzie Ci potrzebny zestaw płynów oraz kolorowe pudry. Każda marka ma własny system kroków (ilość preparatów) ale pudry można spokojnie mieszać z płynami różnych marek. 

Paznokcie tytanowe krok po kroku;

1. Po przygotowaniu płytki nakłada się na nią cienką warstwę żelu tzw bazy 

2. Następnie na żel nakłada się (poprzez zanurzenie palca) pyłek w wybranym kolorze. To staranna oraz zupełnie bezpieczna i nieszkodliwa aplikacja. Puder przykleja się do płytki i dokładnie ją pokrywa, a jego nadmiar należy delikatnie usunąć pędzlem do pyłków. W stosowanych pudrach (pyłkach) znajduje się sproszkowany minerał – dwutlenek tytanu, stąd nazwa zabiegu. Dodatkowo pyłki zawierają m.in. wapń, witaminę A i E oraz D, o dobroczynnie wpływa na paznokcie.

3. Po wyschnięciu puder aktywujemy specjalnym preparatem (aktywatorem który ma za zadanie wysuszenie pudru) i powtarzamy nałożenie pudru.

4. Finalnie zabezpieczamy lakierem nawierzchniowym- Top do tytanu. To wszystko :-)

Trzymamy kciuki!! :-)