Wczytuję dane...

Masaż dłoni - regeneracja i przyjemność w jednym

Niezależnie od tego, czy robisz makijaż, przedstawiasz się, czy wciskasz palce w matę do jogi, wiele z najlepszych czynności życiowych ściśle wiąże się z rękoma. Co więcej, prawdopodobnie zaangażowane są w każdą czynność, którą wykonujemy. Dlatego też wymagają one szczególnej uwagi i wyjątkowego podejścia. Do niezawodnych technik pielęgnacyjnych dłoni zaliczamy peeling i masaż, które najlepiej wdrożyć jak najszybciej i potraktować jak długoterminową inwestycję J

Masaż rąk wykonujemy od strony dłoniowej i grzbietowej, w kierunku serca  oraz zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Najczęściej przeprowadza się masaż klasyczny, który odpowiada za nawilżenie i zmiękczenie skóry oraz wprowadza w stan relaksacji. 

W peelingu stosujemy te same ruchy co w masażu.  Złuszczony naskórek  zapewnia lepsze wchłanianie kosmetyków, a sam mikromasaż poprawia ukrwienie dłoni.

Dla większości  z nas jest oczywiste, że peeling wykonujemy przed zrobieniem manicure, ale w przypadku masażu dobrze wiedzieć, że zaleca się go robić i przed, i po. Obie metody pielęgnacyjne możemy wykonywać w domu. Są łatwe do wykonania a na ich zrobienie potrzebujemy jedynie kilka minut. Połączenie peelingu, masażu oraz manicure daje natychmiastowe i zachwycające rezultaty. Pamiętajmy, aby je ze sobą łączyć.

Instrukcja wykonania peelingu i masażu w 8 prostych krokach:

1.       Dokładnie umyj ręce.

2.       Namocz dłonie w ciepłej wodzie, aby oczyścić i zmiękczyć skórki.

3.       Osusz dłonie ręcznikiem.

4.       Nałóż peeling. Masuj dłonie kilka minut. Zacznij od czubka każdego palca i przejdź do skrzyżowania z resztą dłoni. 

5.       Opłucz i wysusz delikatnie dłonie. 

6.       Wetrzyj nawilżający krem do rąk. Okrężnymi ruchami. Wewnętrzna strona dłoni – od nadgarstka w kierunku palców i po zewnętrznej stronie od palców w kierunku nadgarstka. Polecamy skupić się na miejscu między kciukiem oraz palcem wskazującym. Tutaj często występują drobne napięcia mięśniowe i nawet łagodny masaż przynosi natychmiastową ulgę. Podczas masażu omijajmy paznokcie, bo na tłustej płytce nie będzie się trzymał manicure.   

7.       Wykonaj swój ulubiony typ manicure. 

8.       Rozprowadź oliwkę na całej powierzchni dłoni, rozpoczynając od skórek wokół paznokci, potem masujemy palce i zewnętrzną część rąk. Przyjemne uczucie daje masaż piąstką wewnętrznej części dłoni. 

Wyróżniamy dwa rodzaje peelingów: drobnoziarnisty i gruboziarnisty. Jeśli mamy wrażliwą skórę wybieramy drobnoziarnisty, który jest delikatniejszy.  To, na co warto zwrócić uwagę to składniki naturalne zawarte w peelingu. Najlepsi przyjaciele naszych dłoni to oleje i masła takie jak masło shea, olej ze słodkich migdałów, masło awokado oraz  witaminy z grupy A, B, D, E.