Wczytuję dane...

Dobra i bezpieczna lampa do manicure hybrydowego

Dobra lampa do utwardzania hybrydy jest jednym z kluczowych elementów dobrze wykonanego manicure hybrydowego. Dobry manicure to przede wszystkim zdrowy manicurebez alergii na hybrydę. Lampa, która skutecznie utwardzi nam manicure minimalizuje ryzyko emisji chemii z płytki paznokcia, a więc tym samym minimalizuje ryzyko alergii na hybrydę. Jeśli spotkałaś się z takimi objawami jak: czerwona skóra dookoła paznokcia po hybrydzieswędzenie czy pieczenie to prawdopodobnie problem dotyczy również i Ciebie. Aby zminimalizować ryzyko niepotrzebnych efektów ubocznych hybrydy radzimy jak wybrać dla siebie najlepszą lampę, na co zwrócić uwagę.

Zacznijmy od tego po co nam lampa do hybrydy? Jest ona potrzebna, ponieważ hybryda działa na zasadzie systemu światło-utwardzalnego, a więc tylko pod wpływem światła może się utwardzić.   

Lampy dzielimy na lampy LED (Light Emitting Diode) oraz na lampy UV. Lampy UV emitują promienie ultrafioletowe, które opalają nasze dłonie (tak jak solarium). Jeśli robimy hybrydę raz na rok nie ma to większego wpływu na zdrowie skóry naszych rąk, jeśli jednak robimy ją co dwa tygodnie opalanie lampą UV zaczyna mieć wpływ na zdrowie skóry. Obecnie odchodzi się już od lamp ultrafioletowych również ze względu na częstą wymianę lampek, średnio co parę miesięcy (3-6 m-cy), w zależności od częstotliwości użycia. Lampy ledowe (LED) nie wymagają wymiany żarówek. Ich żywotność to kilkanaście lat. Są energooszczędne i nie emitują promieni UV szkodliwych dla skóry i wzroku. Najnowsze modele lampy LED utwardzają zarówno hybrydę, żele oraz akryl.  

Co jest ważne przy wyborze lampy?

Do najważniejszych cech zaliczamy: 1. moc, 2. rozłożenie żarówek  3. kształt.

1. Moc - to kluczowy czynnik decydujący na czas utwardzania hybrydy lub żelu pod lampą. Im mniejsza moc, tym dłużej należy naświetlać paznokcie. Na rynku dostępne są modele od 8 do 48 W (Wat). Lampy o największej mocy najlepiej sprawdzają się w gabinetach kosmetycznych.

2. Rozłożenie żarówek - jak ułożone są żarówki decyduje o tym, czy hybryda jest dobrze utwardzona na całości płytki. Lampy z oświetleniem tylko pionowym nie utwardzają manicure po bokach, a więc przy skórkach – najbardziej wrażliwych miejscach, w których może powstać alergia na hybrydę. Najlepsze są lampy posiadające żarówki oświetlające nasze paznokcie ze wszystkich stron.

2. Kształt lampy do paznokci - na rynku dostępne są dwa podstawowe kształty lamp: tzw. „mostek” czyli lampa otwarta oraz tzw. „budka” – lampa zabudowana z trzech stron. Mostki są zazwyczaj mniejsze, przystosowane do przenoszenia oraz podróży. Budki natomiast wykorzystuje się głównie w gabinetach kosmetycznych, bo tak zabudowane nie odbijają światła, co przyspiesza cały proces. 

Jakie są dodatkowe cechy lamp do hybrydy? Na pewno zwracajmy uwagę na to, czy lampa ma certyfikaty UE, serwis w Polsce i czy mamy na nią gwarancję. Przy tak szerokiej gamie wysokiej jakości tych urządzeń nie warto ryzykować zakupu od nieznanego producenta. Lampy z podstawą lustrzaną dodatkowo odbijają światło, co przyspiesza wysuszanie hybrydy. Jako opcja w niektórych lampach pojawia się regulator ciepła, który pozwala ustawić moc grzania lampy na kilku poziomach. Możemy również spotkać się z lampami, do dwóch dłoni na raz lub do manicure jak również i pedicure, niektóre panie bardzo sobie cenią takie możliwości. Aby nie odliczać własnoręcznie czasu dobrze jest wybrać lampę z timerem. Lampy ledowe można ustawić już od 10 sekund.    

Co to jest technologia RED LIGHT i dlaczego warto się z nią zapoznać? Odpowiednie żarówki w lampach hybrydowych emitują czerwone światło, które ma dobroczynne działanie na naszą skórę. Wspiera ono regenerację uszkodzonych tkanek oraz przyspiesza cyrkulację krwi, co bezpośrednio wpływa na poprawę ogólnego wyglądu i stanu skóry. Jeśli lampa ma nam posłużyć kilka lub kilkanaście lat warto rozważyć zakup lampy z bezpiecznym systemem czerwonego światła RED LIGHT.

Na szczęście technologia poszła tak do przodu, że możemy cieszyć się trwałym manicure, teraz od nas zależy czy będzie on bezpieczny dla naszej skóry, paznokci oraz naszych oczu. Hybryda wcale nie musi uczulać, powodować najróżniejszych alergii. Pracujmy na dobrej jakości lampach, produktach zaufanych marek oraz ze sprawdzonego źródła. Życzymy paniom zdrowego i pięknego manicure hybrydowego! 

 Zapraszamy do zapoznania się z ofertą: LINK 

Jeśli chcesz być na bieżąco z nowinkami oraz promocjami na HappyMani zapraszamy do śledzenia nas na Facebook -  https://www.facebook.com/HappyManiPL/