Wczytuję dane...

Pedicure - jak dbać o stopy krok po kroku

W dzisiejszych czasach nieustannie coś załatwiając spędzamy całe dnie „na nogach” i w przysłowiowym „biegu”. Nasze nogi to niedoceniany środek komunikacji. Podpowiemy Wam jak pielęgnować stopy, aby czuć się świeżo, lekko i pięknie. Obecnie dobry pedicure można wykonać w zaciszu domowym, nie tylko w salonie piękności. Z naszymi produktami ten pielęgnacyjny zabieg stanie się wyjątkowo łatwy i przyjemny. Jak wykonać dobry pedicure samemu?

1.       Zabieg rozpoczynamy od namoczenia stóp w ciepłej wodzie wraz z rozpuszczonym w niej preparatem. Wystarczy od 5 do 10 minut. Jest to niezwykle ważne, bo rozmiękczamy zrogowaciały naskórek. Można do tego stosować specjalnych tabletek (tabletki Cuccio do pedicure) albo soli zmiękczających do pedicure (CUCCIO SÓL DO MOCZENIA MLEKO I MIÓD)  

2.       Po wysuszeniu stóp przyglądamy się im ponownie w poszukiwaniu problematycznych miejsc, które będziemy chciały objąć teraz specjalną opieką. Zrogowaciały naskórek, modzel (inaczej callus, czyli miejscowe zrogowacenie powstałe przez długotrwały ucisk) oraz odciski to najczęstsze nasze bolączki. Warto więc poświęcić im więcej uwagi. Wyjątkowym produktem, który skraca czas zabiegu jest popularny produkt BIELENDA ŻEL ZMIĘKCZAJĄCY ZROGOWACIAŁY NASKÓREK. Po nałożeniu na specjalne miejsca, odczekujemy kilka minut (przy większym zgrubieniu wydłużamy czas) a następnie przy pomocy papierowego ręcznika usuwamy nadmiar żelu. Dla miłośniczek marki CUCCIO mamy PREPARAT ZMIĘKCZAJĄCY DO ZROGOWACEŃ STÓP – CUCCIO CALLUS 118ML, który jest dostępny w naszym sklepie. Warty polecenia jest CALLUS ELIMINATOR (EUROFASHION) 118ML- który charakteryzuje się wysoką skutecznością -  już po 2 minutach można przejść do użycia tarki.   

3.       Dobrze jest się zaopatrzyć w porządną tarkę do stóp, która w bezpieczny i jednocześnie skuteczny sposób usunie naskórek. Mamy różne tarki do stóp od tanich plastikowych po tarki ze stali nierdzewnej czy tarki z jednorazowymi wkładami.TARKA CUCCIO DO PEDICURE Z WYMIENNYMI WKŁADAMI – W 100% ZE STALI NIERDZEWNEJ  to bestseller idealnie nadaje się do gabinetu jak i do użytku domowego. 

4.       Następny etap – skórki w roli głównej. Wycinać skórki czy nie wycinać? Są różne szkoły. Przy lekko narastających skórkach wystarczy je tylko delikatnie odsunąć patyczkiem i tylko przy większych zgrubieniach wyciąć (nasza pełna oferta patyczków, cążek, łopatek do podważania skórek, nożyczek i innych akcesoriów do manicure i pedicure – znajdziesz tutaj). 

5.       Po obcięciu paznokci przechodzimy do malowania. Aby ułatwić ten etap wystarczy zaopatrzyć się w separatory do palców u stóp oraz jednorazowe japonki. Ten prosty trik pozwoli raz na zawsze zapomnieć o rozmazanym lakierze na paznokciach u stóp. Palce się nie dotykają a w klapkach dodatkowo stopa nie ma kontaktu z podłożem. Jakie proste! W HAPPYMANI      polecamy JAPONKI / klapki gumowe kolor do pedicure oraz urocze SEPARATORY 10 par do pedicure - ciemny róż (do podziału z siostrą albo przyjaciółką). 

6.       Ostatni, najprzyjemniejszy krok – nałożenie balsamu na stopy. Polecany szczególnie paniom z popękanymi piętami. Delikatnie wsmarowujemy produkt. Zanim balsam całkowicie się wchłonie radzimy umieścić stopy wyżej niż serce (przez podłożenie poduszki, oparcie nóg o fotel) dzięki czemu już po chwili będziemy poczujemy się lekko i po całym pedicure – pięknie. 

Idealny pomysł na prezent (na dzień mamy) oraz gorący niezbędnik przed wakacjami- sprawdź naszą wyjątkową ofertę zestawów do pedicure: ZESTAW SPA FIGA I GRANAT DO STÓP I DŁONI – CUCCIO lub LUKSUSOWY ZESTAW CUCCIO SPA - DO STÓP I DŁONI - MLEKO I MIÓD. Więcej propozycji znajdziesz tutaj.