Wczytuję dane...

Manicure tytanowy jak wykonać samodzielnie?

MANICURE TYTANOWY KROK PO KROKU

Manicure tytanowy to nowa metoda stylizacji paznokcia w Polsce. Nazwa manicure tytanowy to inaczej akryl sypany czy system DIP. Nazwa tytanowe paznokcie to polska nazwa produktów sypanych gdyż niektóre marki zawierają dwutlenek tytanu. Metoda ta zagranicą znana pod nazwą DIP - co oznacza zanurzenie (w pudrze). System Dip jest nowością na polskim rynku choć na świecie od lat ma wielu zwolenników.

Główną różnicą i zaletą manicure tytanowego jest to, że przy aplikacji nie używa się lampy. Paznokcie tytanowe są niezwykle trwałe, nie bez powodu puder do manicure tytanowego jest nazywany akrylem sypanym. Manicure tytanowy nie obciąża też tak paznokcia jak hybryda – głównie przez brak utwardzania pod lampą tzw. polimeryzacją lakieru. Pudry do tytanu utwardzają się pod wpływem powietrza nie jak hybryda pod wpływem światła. Niewątpliwą zaletą pudrów do tytanu jest zawartość w nich wapnia i witamin, które wzmacniają paznokcie. Do najbardziej znanych marek produkujących pudry do paznokci należą Kabos, Gelish, Cuccio, Kiara SKy czy SNS.

Manicure tytanowy możesz wykonać w domu samodzielnie. Jest to łatwy system jednakże jak każda czynność wymaga wprawy. Poniżej manicure tytanowy w kilku krokach - Pamiętaj że niektóre marki mają delikatnie inną kolejność kroków bądź dodatkowe czynności. Wynika to z faktu, że niektóre preparaty różnią się znacząco składem i działaniem. Jednakże kluczowe kroki występują we wszystkich systemach niezależnie od marek. 

Jak samodzielnie wykonać paznokcie tytanowe ?

Potrzebujesz:

1.Płynów (preparatów) - przede wszystkim; a) odtłuszczacza, b) bazy, c) aktywatora - wysuszacza, d) top - nablyszczacza.

2.Kolorowego pudru 

Teraz krok po kroku rozpoczynasz nakładanie stylizacji.

Krok 1 – Po nadaniu odpowiedniego kształtu i i odsunięciu skórek odtłuszczamy paznokcie (tutaj należy wybrać odpowiedni primer). Przy systemie Gelish zaleca się wypolerowanie delikatnie płytki polerka o gradacji 180.

Krok 2 - Nakładamy na całą płytkę paznokcia cienką warstwę bazy - żelu bazowego, a następnie wkładamy paznokieć do pojemniczka z kolorowym pudrem. Należy pamiętać, że puder przykleja się jedynie w miejsce, które zostało pokryte  bazą, dlatego też ta część manicure powinna zostać wykonana z niezwykłą starannością.

Krok 3 - Po wyschnięciu pierwszej warstwy całą czynność powtarzamy. Nadmiar pudru można zrzucić palcem lub niewielkim pędzelkiem do pyłków.

Krok 4 - Nakładamy aktywator który przyspiesza wysuszanie pudru - koloru 

Krok 5 – Nakładamy cienką warstwę utwardzacza czyli TOP do manicure tytanowego, dzięki czemu manicure będzie niezwykle trwały.

Kilka kroków i Twoje paznokcie tytanowe są gotowe i możesz się cieszyć nową stylizacją nawet do 3 tygodni.

Manicure tytanowy zdejmuje się podobnie jak hybrydę za pomocą acetonu bądż removera (rozcieńczony aceton). Waciki namoczone w acetonie przykładamy do paznokci, a następnie owijamy palce folią aluminiową i trzymamy około 15minut. 

Na polskim rynku dostępne są głównie marki amerykańskie takie jak: Gelish, Color Club, Cuccio i Entity jak również kilka marek wyłącznie do salonów. Najlepiej wybrać sobie swój ulubiony system kroków (preparaty) a później bawić się kolorami (pudrami) niezależnie od marki. Warto wydać więcej na dobrej jakości preparaty (płyny bądź inaczej kroki) gdyż od nich zależy trwałość naszej stylizacji. Lepiej się wystrzegać marek nieznanego pochodzenia bo tak jak z lakierami hybrydowymi możemy na trafić na produkty wątpliwej jakości bez certyfikatów jakości. 

Jeśli rozpoczynasz swoją przygodę z paznokciami tytanowymi możesz zacząć z kompletnymi zestawami startowymi od CUCCIO DIP zestaw  bądź zestawami Kabos. Zawiera pełen zestaw preparatów (kroków) jak i kilka wybranych pudrów. 

Jak już będziesz wykonywać paznokcie tytanowe ważne jest abyś pamiętała aby dokładnie zakręcać buteleczkę bazy i aktywatora do tytanu gdyż działają one jak klej na paznokieć. Są to preparaty, które się utwardzają na powietrzu dlatego też na powietrzu szybko wysychają a pędzelki stają się twarde. Zdarza się również że pozostałości na szyjce buteleczki sprawiają że trudno otworzyć buteleczkę. Można spróbować delikatnie posmarować górną część szyjki oliwką do skórek.

Jak się zastanawiasz którą markę wybrać zapraszamy do przeczytania poniższego artykułu. 

https://happymani.pl/_blog/20-Manicure_tytanowy_-_ktora_marke_wybrac.html

Poniżej krótki (mniej niż 3 minutowy) filmik od Gelish Harmony jak krok po kroku przygotować i stworzyć paznokcie tytanowe

https://www.youtube.com/watch?v=KgOvjpFg7Zc

Powodzenia i życzymy miłej zabawy!!! :-)

Tutaj link do preparatów i płynów do tytanu;

https://www.happymani.pl/c/94/bazy-topy-zestawy-i-inne-manicure-tytanowy.html

Tutaj znajdziesz kolorowe pudry do manicure tytanowego: 

https://www.happymani.pl/c/124/wszystkie-marki-wszystkie-kolory-manicure-tytanowy.html


Jeśli chcesz być na bieżąco z nowinkami oraz promocjami na HappyMani zapraszamy do śledzenia nas na Facebook -  https://www.facebook.com/HappyManiPL/